כולם יודעים שצמחים מסוגלים להפיק אנרגיה ישירות מהשמש, בזכות הכלורופיל, שאחראי על הצבע הירוק שלהם. אבל האם ייתכן שגם אנשים מסוגלים לעשות אותו דבר? במאמר שפורסם במגזין The Journal of Cell Science הוכיחו ארבעה חוקרים מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק שגם ביונקים שניזונו תזונה עתירה בעלים ירוקים ונחשפו לאור השמש התרחשה בתאים הפקת אנרגיה.

עד עתה היה ידוע שתזונה עתירה בירקות ירוקים וחשיפה לשמש נמצאו מועילים במגוון מחלות הקשורות להזדקנות. הסברה היתה שהסיבה לכך נעוצה באנטיאוקסידנטים שנמצאים בשפע בירקות הירוקים, ובויטמין D שמופק בכמות רבה יותר עם חשיפה לשמש. אלא שעכשיו עולה כי ייתכן שקיימת סיבה נוספת להשפעה המיטיבה של הירקות הירוקים והשמש – השילוב מביא לעלייה ברמות האנרגיה בגוף.

המולקולה שמכילה את האנרגיה כמעט בכל האורגניזמים נקראת ATP (אדנוזין טריפוספט). אצל מרבית בעלי החיים ה- ATP מיוצרת בכל תא ותא בגוף על ידי אברונים בשם מיטוכונדריה, בתהליך המכונה "נשימה תאית". אם נתייחס ל- ATP כאל הדלק של הגוף, אז המיטוכונדריה היא תחנת הדלק של הגוף. בצמחים יש מנגנון אחר: אברונים בשם כלורופלאסטים מייצר את הכלורופיל הירוק, שיודע לקלוט את אנרגיית השמש ולהשתמש בה לייצור ATP עבור הצמח. כאשר אוכלים צמחים ירוקים, הכלורופיל מהצמח מתפרק בגוף לתרכובות שונות, שגם להן היכולת לקלוט אור שמש ולהפוך אותו לאנרגיה. תרכובות אלה חודרות למחזור הדם ונספגות ברקמות השונות. החוקרים הוכיחו כי תזונה עשירה בעלים ירוקים, בצירוף עם חשיפה לאור שמש האריכה את תוחלת החיים של תולעים מסויימות בעד 17%. לתגלית הזו יש השפעות מרחיקות לכת על הבנת תהליך ההזדקנות, על הבנת תהליכי הפקת האנרגיה, ואולי היא גם מספקת הסבר לדיכאון שתוקף אנשים רבים כל כך עם בוא החורף.

למאמר המלא.

Image courtesy of digitalart at FreeDigitalPhotos.net