פיקוח לשאריות חומרי הדברה

החסות והירקות העליים שלנו נבדקים בקביעות לשאריות חומרי הדברה, ועומדים בדרישות התקן הישראלי. בזכות הניקיון שלהם, החסה והירקות שלנו הם בין היחידים בארץ הזוכים לאישור של דרך המעבדה, ורשאים לשאת את התו שלהם על האריזות שלנו. 

בגרופוניקס גידולים, בזכות הגידול בחממה סגורה ובשיטת ההידרופוניקה, אנחנו מצליחים להפחית למינימום את הצורך בביצוע הדברה. האוויר בחממה מסונן, המים מטוהרים ואיכותם נבדקת, ולכן כלל לא מגיעים לירקות חרקים וזוחלים שיכולים לפגוע בהם, ומכאן הצורך בהדברה פוחת בצורה משמעותית.  

החשש מפני הימצאות שאריות של חומרי הדברה הוא אחד החששות העיקריים אותו מביעים צרכנים לגבי פירות וירקות טריים. הדברה היא כורח המציאות בחקלאות המסורתית, ונועדה להגן על הגידולים מפני מזיקים שונים, הנמצאים בקרקע ובאוויר. בגלל שבזכות הריסוסים היבולים עולים, קל מאד לחקלאי המגדל בשדות פתוחים לרסס מעל למותר, וכך קורה שביבולים היותר רגישים למזיקים יש יותר מקרי חריגה מרמות חומרי ההדברה המותרות.

על פי משרד הבריאות, בירקות עליים כמו חסה ועשבי תבלין, החריגה מכמות שאריות חומרי ההדברה המותרת בתקן נפוצה במיוחד (קראו עוד כאן).

על רקע העובדה שחסה ועשבי תבלין הם בין הגידולים המרוססים ביותר בישראל, ושבהם יש הכי הרבה חריגות מהמותר, אנחנו גאים במיוחד על הניקיון של הירקות שלנו ועל העמידה שלנו בדרישות התקן.  

לקריאה נוספת: